Monografia Bolesława Biegasa (Biegas)

Monografia Bolesława Biegasa (Biegas)

Bolesław Biegas urodził się 29 marca 1877, pod Ciechanowem, zmarł 30 września w 1954 r. w Paryżu. To jeden najbardziej oryginalnych polskich rzeźbiarzy i malarzy nurtu symbolistycznego. Pomimo sukcesu zdołał zachować indywidualną formę swej twórczości, która zadziwia wyjątkowym zróżnicowaniem i bogactwem tematyki. Sławę przyniosły mu popiersia portretowe, zwłaszcza znakomite popiersie O. Boznańskiej. Z powodzeniem podejmował wątki muzyczne (Chopin, Berlioz, Wagner), jak i literackie (Mickiewicz, Krasiński, Słowacki). Szczególny zachwyt wywołały kompozycje symboliczne, których przedmiotem były treści łatwiejsze do wyrażenia w literaturze niż rzeźbie. Dzieła te, jak Rozmowa myśli, Marzenie, Wicher, Przestrzeń, wymuszały odejście od form realistycznych na rzecz secesyjnej niematerialności i płynności kształtów. Tworzył dzieła o walorach prekursorskich, odbiegających od modnego stylu secesyjnego. Jest to pierwsza monografia poświęcona temu artyście. Obszerny album z pracami poprzedza równie ciekawa i barwna biografia Biegasa – Bolesława Biegalskiego. Atutem monografii jest zbiór prac z poszczególnych kolekcji muzealnych oraz prywatnych w Polsce i na świecie, dokumentacja wszystkich wystaw, jakie były poświęcone twórczości Biegasa, a także bogata dokumentacja fotograficzna, która jest cennym źródłem informacji o życiu i twórczości tego interesującego artysty.

129.00 zł
978-8393256204
Oprawa twarda
(o. klejona ze sztywnymi okładzinami)
306
Polski

Dostępność: tylko 1 egz.
Wysyłka w ciągu: 2 dni
Dodaj do
Delicious
Snap MeGłównym punktem 9 edycji Fotofestiwalu, który odbędzie się w dniach 6-30 maja 2010 r. będzie wystawa “All my lovin’. Wszystko o  miłości”, poświęcona ŁÓDŻ DESIGN - Międzynarodowy Festiwal DesignuStowarzyszenie Twórców Grafiki UżytkowejWnętrza - aranżacja i urządzanie wnętrz, meble, dekoracje, wyposażenie domu - Domosfera.plArchitektura - projekty, wizualizacje, wieżowce, architekci, budynki, budowle, urbanistyka - bryla.plArtInkubator.pl | Art&DesignMarta Tłumaczy jak nadać słowom właściwe znaczenie...RED TREE Visual Arts GalleryFineLifeRezone Development oferuje mieszkania w kameralnych inwestycjach w Warszawie na Targówku, Pradze Północ… już od 5990zł za m2.
Księgarnia Artystyczna Fotograficzna Ksiazki Albumy Podreczniki Fotografia Design Architektura Bookoff Muzeum Sztuki Nowoczesnej