Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Brexit opóźnienia

AKTUALIZACJA 30.01.2021

Szanowni klienci, 

chcielibyśmy Was poinformować o aktualnym statusie dostaw: w minionym tygodniu przez odprawę przeszło ok. 15 z 30 dostaw, na które czekamy. Kolejne dwie przeszły odprawę w piątek wieczorem i spodziewamy się ich w naszym magazynie po weekendzie. Niestety, na dzień dzisiejszy największym problemem jest to, że UPS nie zachowuje chronologii przy zgłaszaniu odpraw celnych dla poszczególnych dostaw. W tym tygodniu dotarły do nas paczki z 8, 11, 14 oraz 21 stycznia, ale w dalszym ciągu czekamy na dostawy z 4, 5 oraz 6 stycznia. W związku z tym, regularnie interweniujemy u naszych dostawców, którzy jako bardzo duzi dystrybutorzy nadający paczki za pośrednictwem UPS do kilkuset krajów na świecie, mają możliwość dotarcia do osób z wyższego szczebla kierowniczego w UPS i z tego kontaktu obecnie korzystają. Zaistniała sytuacja nie jest oczywiście winą UPS, ponieważ zaistniałe problemy wynikają przede wszystkim z nieścisłości formalnych pomiędzy brytyjskimi a unijnymi (w tym przypadku polskimi) celnikami. W obecnej sytuacji jednak tylko naciski na UPS mogą przyśpieszyć rozwiązanie problemu i odprawę najstarszych dostaw. Liczymy, że większość niedostarczonych dostaw trafi do nas w nadchodzącym tygodniu.

Mamy również informację, że od 1 lutego dostawy przesyłek międzynarodowych z W. Brytanii planuje wznowić DPD. Na pewno pojawienie się dodatkowego przewoźnika odciąży UPS oraz DHL, które były jednymi z nielicznych firm realizujących dostawy z W. Brytanii w styczniu. 

Zespół Księgarni Bookoff


AKTUALIZACJA 22.01.2021

W dniu dzisiejszym dotarła do nas pierwsza ze styczniowych dostaw, które oczekiwały na odprawę celną. W oparciu o to, mamy nadzieję, że dostawa wszystkich pozostałych wstrzymanych przesyłek jest kwestią najbliższych dni. 

Zespół Księgarni Bookoff


AKTUALIZACJA 20.01.2021

Szanowni klienci, 

Chcielibyśmy Was poinformować o aktualnym statusie dostaw: niestety w dalszym ciągu czekamy aż agencje celne oraz firmy kurierskie wywiążą się z zobowiązań dotyczących naszych dostaw, które już od kilkunastu dni czekają w ich magazynach w Polsce. Pozostajemy w stałym kontakcie z naszymi przewoźnikami. Od firmy UPS otrzymaliśmy następującą wiadomość: 

"Obecny wzrost ilości przesyłek stanowi wyzwanie dla naszych operacji i Agencji Celnej. Jest nam przykro, że taka sytuacja ma aktualnie miejsce. Staramy się i pracujemy nad rozwiązaniem. Przepraszamy za niedogodności spowodowane tą sytuacją".

W związku z tym podjęliśmy decyzję o podzieleniu zamówień. Tytuły znajdujące się w naszym magazynie wyślemy Państwu na nasz koszt, a brakujące doślemy, jak tylko do nas przyjdą. Mamy nadzieję, że zrekompensuje to przedłużony czas oczekiwania, tym samym bardzo prosimy o jeszcze chwilę cierpliwości.

Zespół Księgarni Bookoff15.01.2021

Szanowni klienci, 

chcielibyśmy Was poinformować o aktualnym statusie dostaw oraz jednocześnie uspokoić, jeśli realizacja Waszego zamówienia się opóźnia. Jak być może wiecie, większość naszych dostawców ma swoje siedziby w Wielkiej Brytanii. Niestety ze względu na zmiany związane z Brexitem oraz wprowadzonym 1 stycznia obowiązkiem odprawy celnej doszło do szeregu opóźnień w dostarczaniu przesyłek z Wielkiej Brytanii. Chociaż umowa między Wielką Brytanią a UE została już podpisana, pełne jej wdrożenie zajmie trochę czasu. Jest to głównie problem formalno-administracyjny związany z dokumentacją odpraw celnych. Zapewniamy, że jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi przewoźnikami oraz odpowiednimi agencjami, jednak na kwestię odpraw celnych nie mamy wpływu. Wszystko nie przebiega tak płynnie jak do tej pory, ponieważ zarówno urzędnicy ze strony brytyjskiej jak i UE muszą znaleźć wspólny język. Umowa została podpisana w trybie ‘last minute’ w okresie świątecznym, kiedy wiele urzędów było nieczynnych, tak że dopiero od początku stycznia zmiany te są wdrażane. Otrzymaliśmy potwierdzenie, że wszystkie wysłane do nas w tym roku paczki z Wielkiej Brytanii znajdują się w Polsce, jednak czekają w kolejce do odprawy celnej, a my czekamy na ich doręczenie. Ze względu na opisane powyżej problemy, cały ten proces przebiega wolniej niż powinien. Mamy nadzieję, że z każdym dniem i tygodniem obsługa odpraw celnych będzie usprawniania i terminy realizacji dostaw wrócą do normalności. Liczymy, że opóźnione paczki dotrą do nas po weekendzie. Będziemy też na bieżąco informować o rozwoju sytuacji. Jeśli realizacja Waszego zamówienia się opóźnia, prosimy o jeszcze chwilę cierpliwości. To chwilowe utrudnienia i wkrótce na pewno wszystko wróci do normy.

Paweł Rubkiewicz

 

 

 

pixel