Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Najbardziej inspirujące książki o feminizmie

2022-03-10
Najbardziej inspirujące książki o feminizmie

 

Wśród wybranych pozycji znajdują się eseje filozoficzne, książki historyczne i powieści wydane w różnych okresach, ale nadal aktualne. Na swój sposób poruszają kwestie dominacji, eksplorują tożsamość w kontekście płci i oddają głos tym, których historia przemilczała lub zapomniała. 

 

 

The Second Sex, Simone de Beauvoir (1949)

 

"The Second Sex" autorstwa Simone de Beavoir to kompleksowa analiza zachodniego pojęcia "kobiety", historia ucisku kobiet i fundamentalny traktat współczesnego feminizmu. Tekst de Beavoir jest dziś tak samo aktualny jak wtedy, kiedy powstał i będzie inspirował kolejne pokolenia kobiet i mężczyzn. To zdecydowanie jedno z najważniejszych dzieł literackich XX wieku.

 

 

King Kong Theory, Virginie Despentes (2006)

 

King Kong Theory to autobiografia Virginie Despentes. Czerpiąc z osobistych doświadczeń, Despentes obala stereotypy dotyczące gwałtu i prostytucji oraz podważa powszechne teorie dotyczące seksu i płci. Jej bezpośredni styl sprawia, że jest jedną z najbardziej popularnych i kontrowersyjnych autorek feministycznych we Francji. 

 

 

In Defense of Witches, Mona Chollet (2018)

 

Jedna z najbardziej inspirujących książek feministycznych, jakie zostały wydane! Autorka bada trzy typy kobiet oskarżanych o czary i prześladowanych: kobietę niezależną (wdowy i kobiety żyjące w celibacie), kobietę bezdzietną i kobietę starszą. Książka łączy mityczny obraz wiedźmy i kobiety współczesnej, która chce żyć na własnych zasadach.

 

 

A Decolonial Feminism, Françoise Vergès (2019)

 

Francoise Verges zajmuje się politologią, historią i produkcją filmową. Jest również kuratorką i edukatorką. Książka porusza centralne zagadnienia dzisiejszych debat feministycznych: od europocentryzmu, przez rasizm, po kwestie wykluczenia. 

 

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2022

Polecane

The Second Sex

The Second Sex

89,00 zł brutto
King Kong Theory

King Kong Theory

69,00 zł bruttoNajniższa cena z 30 dni przed obniżką49,00 zł brutto
A Decolonial Feminism

A Decolonial Feminism

79,00 zł brutto
pixel