Free delivery from 200,00 zł
Save to shopping list
Create a new shopping list
PUSTKA. Fotograficzna opowieść o Afganistanie.

PUSTKA. Fotograficzna opowieść o Afganistanie.

  • Pustka to subiektywny obraz życia żołnierzy stłoczonych w małej przestrzeni zderzona z obrazami codziennego Afganistanu. Kraju którego stacjonując w bazie żołnierze nie oglądają.
90,00 zł
incl. VAT / szt.
Express checkout 1-Click(without registration)
niedostępny
niedostępny
14 days for easy returns
This product is not available in a stationary store
Safe shopping
Deferred Payments. Buy now, pay in 30 days, if you don't return it
Buy now, pay later - 4 steps
When choosing a payment method, select PayPo.PayPo - buy now, pay later
PayPo will pay your bill in the store.
On the PayPo website, verify your information and enter your social security number.
After receiving your purchase, you decide what suits you and what doesn't. You can return part or all of your order - then the amount payable to PayPo will also be reduced.
Within 30 days of purchase, you pay PayPo for your purchases at no additional cost. If you wish, you spread your payment over installments.
„Pół roku w betonie. Wśród HESCO, worków z piaskiem i pyłu. Wszechobecnego pyłu. Patrząc tylko na szaroburą przestrzeń rodem z apokaliptycznego snu. Pomiędzy bezosobowymi konstrukcjami wojny. To codzienna rzeczywistość ponad żołnierzy którzy wchodząc w skład polskiego kontyngentu wojskowego służą na misji w Afganistanie. Tylko garstka z nich przez czas sześciu siedmiu miesięcy pobytu na misji wyjeżdża na akcje bojowe. Pozostali stłoczeni w małej bazie Ghazni, na kwadracie o obwodzie 3700m, oglądają tylko surrealistyczny krajobraz. Świat zewnętrzny widzą tylko wdrapując się na hesco, mur bazy. Oglądając życie codzienne trochę patrzą na nierzeczywistość, której nawet nie maja szansy dotknąć. Doprowadzają zwykłe czynności codzienne do poziomu rytualnego. Tak by zabić czas. By każdą czynność zabrała jak najwięcej czasu, by jak najmniej czasu myśleć o zagrożeniach. Tak by otoczenie nie wżarło się w głowę. By pustka otoczenia nie zdehumanizowała ich myślenia. Czego by nie robili na wszystkich to otoczenie zostawia piętno. Kłopoty z adaptacją, z kontaktami z bliskimi, chęć izolacji i poczucie nierozumienia po powrocie to najczęstsze problemy żołnierzy. Pustka otoczenia znalazła swoje miejsce w ich głowach. Pustka to subiektywny obraz życia żołnierzy stłoczonych w małej przestrzeni zderzona z obrazami codziennego Afganistanu. Kraju którego stacjonując w bazie żołnierze nie oglądają. Na projekt składają się zdjęcia z codziennych patroli, czasu wolnego, życia dziejącego się w bazie oraz samych konstrukcji wojny. Niejednorodność bazy i brak spójności pomiędzy jej częściami podkreślona jest doborem różnych technik fotograficznych. Pozornie niepasujące do siebie przeciwne techniki rozkładają na kawałki bazę i jej mieszkańców układając się w spójny obraz terenu wojny."
Author
Wojciech Grzędziński
Kasia Kubicka
Cover
.
Pages
88 stron
Language
Polish
Format
220 x 165 mm
Do you need help? Do you have any questions?Ask a question and we'll respond promptly, publishing the most interesting questions and answers for others.
Ask a question
If this description is not sufficient, please send us a question to this product. We will reply as soon as possible. Data is processed in accordance with the privacy policy. By submitting data, you accept privacy policy provisions.
pixel