Save to shopping list
Create a new shopping list
Janin Zuzanna. Biała kruk

Janin Zuzanna. Biała kruk

  • Janin Zuzanna. Biała kruk: Książka wydana w związku z wystawą Zuzanny Janin „Siedem tańców” w Galerii Labirynt oraz jej edycjami w galeriach: BWA Galeria Sztuki w Olsztynie, lokal_30, Gdańska Galeria Miejska oraz Galeria BWA w Zielonej Górze.
50,00 zł
incl. VAT / szt.
Express checkout 1-Click(without registration)
w dużej ilości
w dużej ilości
14 days for easy returns
This product is not available in a stationary store
Safe shopping
Deferred Payments. Buy now, pay in 30 days, if you don't return it
Buy now, pay later - 4 steps
When choosing a payment method, select PayPo.PayPo - buy now, pay later
PayPo will pay your bill in the store.
On the PayPo website, verify your information and enter your social security number.
After receiving your purchase, you decide what suits you and what doesn't. You can return part or all of your order - then the amount payable to PayPo will also be reduced.
Within 30 days of purchase, you pay PayPo for your purchases at no additional cost. If you wish, you spread your payment over installments.
Książka wydana w związku z wystawą Zuzanny Janin „Siedem tańców” (Galeria Labirynt 15.01-24.03.2016) oraz jej edycjami w galeriach: BWA Galeria Sztuki w Olsztynie, lokal_30, Gdańska Galeria Miejska oraz Galeria BWA w Zielonej Górze. Monografia zawiera teksty autorstwa Magdaleny Ujmy, Amy Bryzgel oraz Agnieszki Rayzacher, wywiad przeprowadzony z Zuzanną Janin przez Małgorzatę Czyńską, dokumentację fotograficzną wystawy „Siedem tańców”, a także katalog innych prac artystki: rzeźb i instalacji, wideo i wideoinstalacji oraz działań performatywnych. Książka posiada ciekawą szatę graficzną zaprojektowaną przez Błażeja Pindora, który specjalizuje się w projektowaniu konceptualnym. Magdalena Ujma odnosi się do najnowszych prac Zuzanny Janin w szerszym kontekście jej twórczości artystycznej oraz prywatnej historii. Taniec jest na wystawie „Siedem tańców” synonimem wolności oraz metaforą walki o emancypację. Jak pisze o artystce Ujma: „Jej wewnętrzna, wręcz cielesna potrzeba związana jest z protestem wobec niesprawiedliwości, z obroną słabszych. Jest to polityczność wrodzona, osobista – jako dziedzictwo i jako wyzwanie.” Amy Bryzgel w tekście „Życie, walka i śmierć w twórczości Zuzanny Janin” przywołuje performansy „WALKA” oraz „Widziałam swoją śmierć”. W „Biegu w zapomniane” Agnieszka Rayzacher analizuje natomiast wątek podróży na przykładzie prac takich jak „Podróż do lęku”, „Meeting Halfway. Warszawa – Sofia” czy „LOST BUTTERFLY”. Zuzanna Janin (ur. 1961 r.) – jedna z najważniejszych polskich artystek współczesnych; zajmuje się rzeźbą i sztuką instalacji, jest autorką filmów wideo, fotografii i działań o charakterze performatywnym. W roku 2011 brała udział w 54. Biennale Sztuki w Wenecji. Mieszka i pracuje w Warszawie. Twórczość artystki ma swoje źródło w jej biografii emocjonalnej, skupia się na problematyce pamięci, przemijania i śmierci, a także ciała i jego relacji z otoczeniem. Prace Janin często dotykają tematu wolności i praw człowieka, w tym praw kobiet, przez co zaliczane bywają do nurtu sztuki feministycznej.
Symbol
9788364588402
Publisher
Galeria Labirynt w Lublinie / lokal_30 w Warszawie / Fundacja Lokal Sztuki
Cover
.
ISBNMore
Niepowtarzalny dziesięciocyfrowy, a od 01.01.2007 13-cyfrowy identyfikator książki
9788364588402
Language
Polish
English
Do you need help? Do you have any questions?Ask a question and we'll respond promptly, publishing the most interesting questions and answers for others.
Ask a question
If this description is not sufficient, please send us a question to this product. We will reply as soon as possible. Data is processed in accordance with the privacy policy. By submitting data, you accept privacy policy provisions.
pixel